АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Привршуваат подготовките за големиот верски празник Богојавление – Водици

✅Во таа насока членовите на клубот за подводни дејности „Охрид“ го чистеа дното на Охридското Езеро кај пристаништето каде треба да биде спроведено положувањето на Светиот крст во осветените води.
✅Исто така екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ го украсуваат централното градско подрачје во знакот на Богојавленските празнувања, стои во ФБ објавата на градоначалникот Пецаков.