АктуелноНаш изборОхрид

Нападната докторка на инфективното одделение во Охрид

Доцна ноќеска, на инфектовното одделение во Охрид, била нападната докторка. Случајот е пријавен во полиција.

Од таму велат дека се врши истрага за инцидентот, по што ќе следи пријава.