АктуелноОхрид

СВР Охрид: Во Инфективното одделение во Охрид едно лице најнапред вербално, а потоа и физички било нападнато

Денеска (16.01.2022) во 09.19 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во Инфективното одделение во Охрид, едно лице најнапред вербално, а потоа и физички нападнало вработена на oдделението.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.