АктуелноОхрид

(ФОТО) Амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз во живо го следеше Вевчанскиот карневал

Корисни разговори за иднината на Вевчани со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз.
Тековните и планираните проекти во фокусот на оваа пријатна средба, напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ ОК Вевчани, Ѓорѓи Влајнкиноски.