Лепа Брена 29 години има таен бизнис – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Lifestyle.mk

Лепа Брена 29 години има таен бизнис

Пејачката Лепа Брена наводно има таен бизнис во Нови Сад.

Поранешната газдарица на Гранд Лепа Брена во 1993 година отворила киоск за брза храна во кој се продаваат плескавици .

Како што се наведува, по продажбата на продуцентската куќа таа одлучила да се реализира и во оваа работа.

-Иако сите знаат дека Брена ја продаде „Гранд продукција“ ретко кој знае дека таа има и друг бизнис на кој одлучи сега да се посвети. Полни 29 години има локал во Нови Сад во кој се продаваат плескавици и брза храна, вели извор близок на пејачката.

Инаку, Брена неодамна откри дека започнала со нов бизнис кој се однесува најмногу на жени и како што истакна на пролет ќе го презентира во јавност.