АктуелноОхрид

Приведен охриѓанец – фатен при вршење кражба во куќа на улицата „Винковачка“

На 05.01.2022 година во СВР Охрид, приведен е 33 Годишен Охриѓанец  кој претходно е фатен при вршење кражба во куќа на улицата „Винковачка“ во Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.