АктуелноВидеоглавни-вестиИздвојувамеМагазинНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Низ Охрид по улици и плоштади се игра и пее !

Крајот на мерките за заштита од „Ковид 19“ после година и половина поминати во карантини и со рестрикции летово во Охрид направија да се игра , свири и пее скоро на секој агол од градот. Иако никој не рекол дека се салви крајот ( или паузата ) од рестрикциите, народот и гостите како едвај да чекаа да запеат и заиграат.

ВИДЕО