АктуелноОхрид

Отстрането возилото кое заврши во трската во Охридското Езеро

Со посебно возило-дигалка попладнево беше отстрането возилото марка „Цитроен Берлинго“ од трската во Охридското Езеро, каде заврши ноќеска, на стариот пат за Струга, објави ОхридПрес.
До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле до незгодата и дали во истата има повредени лица.

извор и фото: ОхридПрес