АктуелноОхрид

Стружанец физички ја нападнал вереницата – и нанесол телесни повреди

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 28 годишен стружанец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“. Тој, на 10.08.2021 година, започнал вербална расправија со неговата 25 годишна вереница по што, физички ја нападнал нанесувајќи и телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга.