ВидеаВидеоНаш изборНаш Избор

(ВИДЕО) Таксист од Скопје влетал на велосипедска патека по што девојче паднало на асфалтот

Таксист од скопска такси компанија влетал на велосипедска патека на улицата Димитар Влахов во Охрид, по што девојче кое тука поминувало со својот татко, паднало на асфалтот – јавуваат очевидци на настанот кои ни испратија и видео снимка од инцидентот.

Девојчето нема сериозни повреди, но тензиите нараснале кога таксистот, според тврдењата на очевидците излегол од возилото и почнал да вика и да користи не долични зборови и поцисти кон девојчето, а од како влегол назад во возилото, утаил недолични пцости и зборови и кон таткото и кон девојчето по што се оддалечил од местото.

Неофицијално според очевидците кои случајно се затекнале на лице место, таткото од девојчето со велосиед се обидел да го стигне возилото на таксистот, но не успеал да го стигне, со што се избегнал поголем инцидент.