АктуелноОхрид

Засилени сообраќајни контроли на СВР Охрид – санкционирани 49 возачи

На 24.05.2024 година од 08 до 14 часот, на подрачјето на СВР Охрид, преземени се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 49 возачи кои, во и надвор од населено место, управувале со брзина поголема од дозволената (Охрид-10, Струга-20, Кичево- 19)

извор: СВР Охрид