Редакција – Страница 3 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Редакција

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Градоначалникот Пецаков со поддршка на кампањата „Ги запознаваме ретките болести“

Во рамки на кампањата „Ги запознаваме ретките болести“, градоначалникот Кирил Пецаков денеска оствари средба со Гордана Лолеска, претседателка на здружението...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Сообраќајна незгода на патниот правец Охрид-Струга во близина на аеродромот

Сообраќајна незгода се случи попладнево на патниот правец Охрид- Струга во близина на аеродромот, поточно кај бензиската станица „Бесјани“. Во...

АктуелноОхрид

Гимназијалците дел од проектот „Превенција од насилен екстремизам и радикализам кај млади“ на невладината организација „Жртва“

Ученици од Охридската Гимназија, од втора и трета година се вклучија во проектот „Превенција од насилен екстремизам и радикализам кај...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) На денешен ден пред десет години беше ставен камен темелникот на автопатот Кичево – Охрид

На денешен ден пред десет години беше ставен камен темелникот на автопатот Кичево - Охрид. Градежните активности започнаа на 22...

1 2 3 4 914
Page 3 of 914