Свет

Земјотрес утрово ја потресе Србија

Силен земјотрес утрово во 07 часот и 42 минути е регистриран во Србија.  Според првичните информации земјотресот е со интензитет од 4,3 степени по Европската макросеизмика скала, а  епицентарот е на длабочина од 11 километри, во близина на границата со Романија.