МагазинНаш ИзборНаш избор

Битолчанката Цветанка го освои првото место во категоријата Бикини Мастерс на Куп на Македонија 2024 г.

Битолчанката Цветанка Аврамовска го освои првото место во категоријата Бикини Мастерс на
Куп на Македонија 2024 г. Државно првенство во Бодибилдинг и Фитнес организирано од Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија кој моментално се одржува во Скопје.

Притоа Цветанка го обезбеди пласманот за европското натпреварување во Шпанија кое ќе се одржи на 30ти Април.

 

babambitola.mk