Наш ИзборНаш изборРегион

Дедо си ја претепал малолетната внука откако излегла во Белград

Третото основно јавно обвинителство во Белград вчера поднесе обвинителен акт против М.Т. (61) поради постоење оправдано сомнение дека сторил кривично дело Семејно насилство, на штета на неговата малолетна внука.

Пријавената се товари дека на малолетната жртва, откако дошла дома од излегување со другарите, и дал неколку удари во пределот на главата и грбот и и нанел физички повреди, за кои тврди М.Т. негираше.

За кривичното дело семејно насилство е предвидена затворска казна од две до десет години.

 

 

telegraf.rs