АктуелноОхрид

Тешко повреден охриѓанец, излетал со автомобилот од патот

На 20.02.2024 во СВР Битола е пријавено дека во 21.15 часот на магистралниот пат А-3 Ресен – Буково кај место викано леворечки мост се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило „хонда” со охридски регистарски ознаки, управувано од 38-годишен охриѓанец, излетало од коловозот, при што лицето се здобило со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид извршила уbrandon aiyuk youth jersey golf d sport jumpsuit nike Purchase Florida state seminars jerseys, football, and various accessories for Florida state seminars nike daybreak uomo handcitruspers años 20 hombre disfraz cheap jordan 4 tp link remote control nike air max 90 nike technical cross body bag köröm díszítő szalagok archivador cajonera carpetas colgantes polaroid κάμερα costume leopardato triangolo Italy видна екипа на ОВР Ресен, се вели во билтенот на Министерството за внатрешни работи.