АктуелноОхрид

Во Охрид приведено лице од Велес кое физички нападнало охриѓанка пред казино

На 12.02.2024 година во 01.20 часот, во СВР Охрид лишен од слобода е 41 годишен жител од Велес, со привремено престојувалиште во Охрид. Тој, се сомничи дека пред казино во Охрид, физички нападнал 49 годишна Охриѓанка по што и го одзел мобилниот телефон. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор:СВР Охрид