АктуелноВидеаВидеоМакедонија

(ВИДЕО) ДУИ му го замрзна членството на Мерко, но сепак оди во прв ред на партиски настани

Првиот човек на општина Струга, Рамиз Мерко денеска беше присуствуваше на настанот на Демократскиот сојуз во Скопје, по повод празникот на крајот на годината, јавува ТВ21. Инаку, Мерко е на црната листа на САД, по што партијата и самиот тој објавија дека „ги замрзнал партиските активности“.

Извор ТВ21