(ФОТО) Познатиот охридски уметник Никола Упевче ја запроси својата избраничка Катерина, пред истоимената црквичка на нејзиниот именден – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
Наш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Познатиот охридски уметник Никола Упевче ја запроси својата избраничка Катерина, пред истоимената црквичка на нејзиниот именден

Познатиот охридски уметник Никола Упевче денес , на празникот Св.Екатерина ја запроси својата избраничка Катерина Ѓоргиева.

Никола тоа го направа на симболичен начин пред пештерната црква посветена на Света Екатерија во близина на Св. Еразмо. Имено на самата тераса застана со прстен пред неа.

Во објавата на фејсбук тој и го честиташе и именденот на својата животна избраничка.

-За многу години Катче ❤️🥂Да сме живи, здрави, среќни и вечни, напиша Никола.