Приведен крадец во Охрид, фатен како крадe во продавница – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Приведен крадец во Охрид, фатен како крадe во продавница

Во Охрид, на 18 ноември околу 14.00 часот полициски службеници од СВР Охрид го уапсиле Д.М. (51) од Струмица.

Како што информираа од МВР, тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект, при што одзел повеќе предмети. Одземеното било вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.