АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Одличен настап на Бојан Велевски синоќа во Охрид – позитивна енергија и смеење „до солзи“

Преполна сала во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, стенд ап комичарот Бојан Велевски ги насмеја Охриѓани до солзи.

Пристните располложени велат дека вакви настани се повеќе од потребни во овие лоши времења.

Презадоволен е и Василевски. Тој за Охрид 1 вели дека Охриѓани добро знаат што е стен ап комедија и дека е презадоволен од одзивот.

Стендап турнејата е насловена „Све ли ја да мислам“, по текст на популарниот Божидар Божиновски- Моџо. Започна од Прилеп, по што следуваа Струмица, Кавадарци, Гевгелија, Кочани, Битола, Куманово, Тетово и Штип. На овие настани подготвената програма веќе ја видоа над 5.000 луѓе.