Претрес во скопски Центар, приведен дилер, пронајден кокаин – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
МакедонијаНаш ИзборНаш избор

Претрес во скопски Центар, приведен дилер, пронајден кокаин

На 04.10.2023 полициски службеници од СВР Скопје, Единица за недозволена трговија го лишија од слобода М.Н.(58) од Скопје.
По претходно преземени мерки и активности и добиена судска наредба беше извршен претрес во дом и дополнителни два објекта кај М.Н., на подрачјето на Центар, при што е пронајден кокаин, подготвен за улична продажба и три дигитални ваги.
Лицето е приведено и задржано во полициска станица и по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.
mvr