АктуелноОхрид

Во товарно возило со охридски регистарски таблички, пронајдени 33 мигранти – приведен стружанец

Refugees walk towards the border with Serbia from the transit center for refugees near northern Macedonian village of Tabanovce, Friday, Feb. 12, 2016. In a dramatic response to Europe's gravest refugee crisis since World War II, NATO ordered three warships to sail immediately Thursday to the Aegean Sea to help end the deadly smuggling of asylum-seekers across the waters from Turkey to Greece. (AP Photo/Boris Grdanoski)

Денеска (27.09.2023) во 11.30 часот полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица во близина на бензинска пумпа на автопат А1, кај Гевгелија, лишија од слобода 41 годишен жител од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“ со охридски регистарски таблички, превезувал 33 мигранти.
Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

фото: Архива