АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) На кого му сметаше дрвото па го запали?

Викендов во строгиот центар на Охрид екипите на противпожарната служба интервенираа на запалено дрво. На кого му сметаше дрвото па го запали?

Инаку, два дена по интервенцијата сеуште се шири миризба на изгорено дрво, а остатоците од дрвото се оставени веднаш до него. Од денешните снимки е видливо дека ова раскошно дрво сеуште е зелено и за среќа не покажува знаци дека може да се исуши.

видео: Охрид 1