АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Приведен 20 годишник во Охрид, кај него пронајдена била марихуана

На 07.08.2023 околу 22.00 часот на улица „Даме Груев“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа  лице на (20) години  од Охрид затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

 

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.