Наш ИзборНаш изборОхрид

Пријавен пожар во пилана лоцирана во Ново село, Дебарца

На 05.08.2023 година во 06.29 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во пилана лоцирана во Ново село, општина Дебрца, настанал пожар.

 

Повредени лица нема, интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи.