четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка на патот помеѓу Охрид и Струга – има повеќе повредени

Теѓка сообраќајна несреќа се случи попладнево на патот кој ги поврзува Охрид и Струга, блиску до реката Сатеска.

Сообраќајот е во прекин, полицијата и брзата помош интервенираат, а има и повеќе повредени кои ги одвезе брза помош.

Неофицијално во несреќата има повеќе повредени лица кои се пренесени во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид.

Наскоро повеќе информации ….