АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Затекната жена од Ресен при кражба на производи од маркет во Охрид

На 17.06.2023 во 14.40 часот во СВР Охрид е приведена  е жена на (43) години од Ресен, која претходно била затекната при кражба на производи од маркет во Охрид.
Предметите се вратени на сопственикот, а против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.