АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Владимир Четкар: Од кога ја немав речено Русе од на точак во Њујорк!

Познатиот Охридски џез гитарист и автор кој живее и работи во Њујорк на својот ФБ профил објави интересно видео со коментар:

-Од кога ја немав речено Русе од на точак во Њујорк !

Дали е оваа омилена охридска песна на Четкар не знаеме, но мора да признаеме дека добро звучи!

извор: ФБ Владимир Четкар