АктуелноОхрид

(ФОТО) Во Охрид поставена голема слика од Реџеп Таип Ердоган

Во населбата Карабегомало, охридските Турци поставија огромна слика од претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган.

Ердоган е во втор круг на гласање од изборите за избор на претседател на пријателска Турција.

извор: Охрид 1