АктуелноОхрид

Жител од Пештани со остар предмет му упатил закани на 50 годишен маж од истото село

На 23.05.2023 година во 20.15 часот, во СВР-Охрид пријавено е дека, жител од Пештани со остар предмет му упатил закани на 50 годишен жител од истото село. Се работи на расчистување на настанот по што, ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид