АктуелноВидеаВидеоОхрид

ФК Струга шампиони – прослава за првата и историска титула во Македонија

И покрај поразот во вчерашното финале во Купот на Македонија, нема којзнае како разочарување во таборот на Струга Трим Лум. Со освојувањето на титулата во ПМФЛ, ова за стружани секако дека е историска сезона па затоа клубот во центарот на градот организира шампионска забава за своите фанови по повод освојувањето на првата и историска титула во Македонија.

видео: ФБ Made in Struga