АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Сообраќајна незгода на стариот пат Охрид-Струга кај „Сатеска“

Доцна вечерва се случи сообраќајна несреќа на локалниот стар пат Охрид-Струга кај опасната кривина на реката Сатеска, која се смета за црна точка во сообраќајот на овој патен правец.

Судрени се две патнички моторни возила. Причинета е материјална штета.

Полицијата во моментов врши увид на местото на незгодата.