АктуелноОхрид

Во репрезентативната пауза ГРК Охрид интензивно се подготвува за завршницата од плеј-офот во Супер лигата, кој продолжува идната недела

Гладијаторите работат под полна пареа, со исклучок на турскиот интернационалец Каракоч и грузијците Рустамов и Цинцадѕе, кои имаат репрезентативни обврски.
????⚪ГРК Охрид во следното коло на домашен терен ја пречекува екипата на Пролет, во битка за задржување на шансите за освојување на 4 место кое води во еврокуповите.