АктуелноОхрид

Тепачка на охриѓанец и скопјанец пред казино на ул.„Абас Емин„

На 15.04.2023 во 18.55 часот пред казино на улицата „Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле заедно со лице на (30) години од Охрид и лице на (30) од Скопје затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.