АктуелноОхрид

Скопјанец лишен од слобода во Струга поради противправно здржување 19-годишна девојка од Охрид со која се познавале

Денеска (16.04.2023) полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода Ж.В.(30) од Скопје, поради сомнение дека во вечерните часови на 15.04.2023 година, во викенд куќа во струшко село, каде, неколку часа претходно заедно влегле со употреба на сила, противправно задржал 19- годишна девојка од Охрид со која претходно се познавале.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.