АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Деновиве започна обележувањето на пешачко рекреативните патеки

 

Во рамки на акцијата за обележување на хоризонталната сигнализација, деновиве започна обележувањето на пешачко рекреативните патеки.
Се започна со обележување на пешачката патека крај каналот Студенчишта, а наредните денови се продолжува со останатите патеки, пишува во својата обајава на ФБ градоначалникот Кирил Пецаков.