Охрид

ГРК Охрид ги продолжува натпреварите од плеј-офот во ракометната Супер лига

По паузата продолжуваат натпреварите од плеј-офот во ракометната Супер лига. ГРК Охрид претстојниот викенд го игра првиот од серијата клучни натпревари во борбата за висок пласман, против Пролет во Скопје. Екипата најавува беспоштедна борба во остварување на посакуваната цел.