АктуелноОхрид

Две лица нападнале 65 годишен Охриѓанец на „Димитар Влахов“

На 18.03.2023 година во 14.20 часот во СВР Охрид, 65 годишен Охриѓанец пријави дека во објект на улицата „Димитар Влахов“ во Охрид бил физички нападнат од две лица од Охрид. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид