АктуелноОхрид

Две лица физички се пресметале пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“

На 18.03.2023 година во 14.00 часот, пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица од Охрид на 22 и 47 годишна воздраст.  Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

извор: СВР Охрид