Охрид

ГРК Охрид е елиминиран од Вардар во 1/4 финалето од Купот на Македонија.

Вчера попладнето во Скопје РК Вардар – ГРК Охрид 38:30, полувреме 20:18.
Најефикасен во редовите на Охрид беше Дејан Шешиќ со 7 погодоци, Бојаниќ постигна 6.
ГРК Охрид сега се свртува кон средбите од плеј-офот, кои продолжуваат идниот викенд.
Во прилог фото галерија од натпреварот.
+27
All reactions:

28