АктуелноОхрид

Приведен охриѓанец- полицијата кај него пронашла марихуана

На 09.03.2023 во 21.45 часот пред казино на улица „Партизанска“ во Охрид, лишиен од слобода е 30 годишен охриѓанец. При извршен преглед, полициските службеници кај него, пронајдоа и одзедоа опојна дрога марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Извор: СВР Охрид