Приведен Охриѓанец кој во стан во Охрид, физички нападнал две лица – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Приведен Охриѓанец кој во стан во Охрид, физички нападнал две лица

На 03.03.2022 година во 00.45 часот во СВР Охрид лишен од слобода е 45 годишен Охриѓанец. Тој, претходно во стан во Охрид, физички нападнал  две лица од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Извор: СВР Охрид