АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

НАЈНОВА ВЕСТ – Дојава за бомба во судот во Охрид

Од како стигнала дојава дека во Основниот Суд во Охрид има подметната бомба, полицијата ја затвори за сообраќај улицата Македонски Просветители во центарот на Охрид и спроведе евакуација на зградата на судот.

Наскоро повеќе информации…