АктуелноОхрид

Почнува плеј-офот во Супер лигата, ГРК Охрид гостува во Битола

Почнува плеј-офот во Супер лигата. ГРК Охрид во 1 коло гостува во Битола кај Еурофарм Пелистер 2. Во екипата владее добра атмосфера и оптимизам за позитивен резултат.
May be an image of 1 person and text that says '" не чека тежок натпревар. противникот ke биде мотивиран. екипата e составена од млади, потпомогнати од поискусни ракометари. Bo преодниот рок E. пелистер направи промени BO составот не знаеме co што располагаат BO моментов. Me радува нашата форма од подготвителниот дел физичката подготвеност на екипата. очекувам максимална борба од моите соиграчи 1се надевам на позитивен исход од натпреварот. Vs 10 стефан дрогришки дрогришки сабота, 11.02.'23 @ 18:00 сала: „боро чурлески“ -битола'