АктуелноОхрид

Во четвртиот пријателски натпревар убедлива победа на гладијаторите со тимот на Струга

ГРК Охрид – РК Струга (16:9) 29:21
🔵⚪Одлична игра во одбраната на сино белите во текот на целиот натпревар. Најефикасни беа Гал Цирар со 6 погодоци, К.Андоновски и Дрогришки со по 4 погодоци, како и Бојаниќ, Каракоч и Боудрали со по 3 погодоци.