АктуелноОхрид

Охрид против Вардар во Купот на Македонија!

Во ждрепката за групната фаза од Купот на Македонија, што беше извршена денеска во Ракометната федерација, ГРК Охрид за противник го доби актуелниот првак Вардар. Охрид и Вардар ќе играат во Групата 1, а победникот ќе се сретне со подобриот од средбата Јуниор КВ и Скопје.
Куп натпреварите во четвртфиналните групи се играат на 18/19 март, а завршниот турнир на кој ќе играат четирите најдобри, ќе се одигра на 14/15 мај.
May be an image of text that says 'куп на македонија (M): 1/4 финале група 1 1 PK вардар грк охрид PK луниор к฿ кв-рк PK скопје 18/19 март 2023'