АктуелноОхрид

АПЕЛ: Итно е потребна крв од групата нулта негатив

Читатели на OhridPress доставија апел до нашата редакција за објава на вест дека е итно потребна крв од групата нулта негатив.

Сите кои можат да донираат, истото да го сторат на одделението за трансфузиологија при Општата болница во Охрид до 08:30 часот утре. (Крај)

извор: ОхридПрес