АктуелноОхрид

Убедлив триумф на ГРК Охрид во пријателскиот натпревар со Куманово.

🤾Најефикасен кај „гладијаторите“ беше Гал Цирар со 8 гола, Крсте Андоновски постигна 5. Голем придонес во победата имаше голманот Миленковиќ кој забележа 12 одбрани во едно полувреме.
May be an image of ‎text that says '‎прилателски натпревар конечен резултат MPK куманово грк гркохрид охрид Vs اللار da INLASER 27 17 сабота, 28.01.2023‎'‎