АктуелноОхрид

(ФОТО) Одличен пријателски натпревар во Шабац!

ГРК Охрид – РК Црвена Ѕвезда (18:14) 34:35
👉Најдобри поединци во тимот на Гладијаторите беа Гал Цирар со 7 погодоци, Бојаниќ со 6, како и Каракоч и Дрогришки со по 5 погодоци.